CHCETE VLOŽIT SVOU REKLAMU? PROSÍM ZDE

Listopad 2016

FOTBALISTKY DUKLY MÍŘÍ DO LAS VEGAS

24. listopadu 2016 v 11:26 | JB

Proč podpořit právě náš projekt?

Každý den potkáte desítky lidí. Jste jeden ze mnoho. Když se ale zastavíte, můžete si všimnout, že někteří jsou smutní jiní naopak šťastní, uspěchaní nebo zpomalení, spokojení nebo nespokojení. Někteří žijí, jiní přežívají.
My patříme mezi ty, které se rozhodly ŽÍT naplno. Výlet do Las Vegas nám dá spoustu nových zkušeností, zážitků, upevní naše pouto přátelství a obohatí týmového ducha.
Jako jeden z mála týmů Evropy a jediný tým z ČR, jsme dostaly šanci reprezentovat naší zemi v zahraničí. Je to šance nejen pro nás, náš klub ale i pro naší zemi. V historii vyhrál A tým Dukly v USA fotbalový turnaj čtyřikrát. My jsme 1. DÍVČÍ tým v historii ČR, který byl na tento turnaj pozván. Chceme ukázat, že i v naší malé zemičce jsme učené ke kreativitě a odhodlaní. A rády bychom reprezentovaly nejen sebe, náš klub, ale i naši zemi.
Podpořte náš projekt a i my Vám na oplátku pošleme odměnu. Je vědecky dokázané, že průměrný člověk si denně koupí minimálně jednu věc, kterou nepotřebuje. Kolik takových věcí si koupí za 364 dní. Pojďme to změnit. Na světě jsou miliardy lidí, kteří potřebují pomoc či podporu. My jsme jedny z nich a věříme, že se mezi Vámi najdou tací, kteří mají srdce na správném místě a usnadní naše přání nám a především nejdůležitějším lidem v našich životech - našim rodičům, bez kterých by ani jedna z nás nemohla cestu do Las Vegas zaplatit a podniknout. Podpořte nás a uvidíte, že jste udělali něco, co pomohlo lidem za lepším já.
My chceme psát historii. Pomůžete nám napsat další kapitolu?
dorostenky_.jpgdorostenky na soustředění

Něco málo informací o turnaji v Las Vegas.

Vše se odehraje v tréninkovém centru v Las Vegas - Bettye Wilson Soccer Complex, 7353 Eugene Ave, Las Vegas 89128
Již tradiční turnaj (začal v roce 2005) s názvem Las Vegas Mayor's Cup International Tournament je pro lokální týmy skvělou příležitostí ukázat své schopnosti před zraky univerzitních trenérů a skautů ze západního pobřeží USA. Turnaj je jedním ze tří největších v celých Spojených státech.
Turnaje se napříč kategoriemi účastní jak lokální týmy (akademie týmů MLS), tak týmy ze zahraničí - loni to bylo celkem 70 týmů z 5-ti zemí. Pořadatel se snaží každý rok rozšiřovat právě počet zahraničních týmů, kterým dokáže nabídnout velmi dobré podmínky pro účast a zvedá tím tak celkovou prestiž turnaje.
V turnaji jsou garantována minimálně 4 utkání 11 na 11 (v případě postupů až 7 utkání), vždy 2x30 minut. Po skupinových fázích pokračuje turnaj systémem play-off. Vzhledem k délce trvaní turnaje je tento počet zápasů v porovnání s podobnými turnaji velmi dobrý. Před samotným turnajem, by naše hráčky absolvovaly v místě konání soustředění s možností odehrát další utkání. Zároveň je i možnost navštívít třeba Grand Canyon a národní park Death Valley.

Rozpočet nákladů na turnaj Las Vegas Mayor's Cup International Tournament

Letenky - 370.000,- Kč
Ubytování - 75.000,- Kč
Stravování - 50.000,- Kč
Pojištění - 20.000,- Kč
Doprava - 20.000,- Kč
Celkem - 535.000,- Kč
O mimořádnou dotaci na podporu žádáme městkou část a MŠMT. Většina nákladů jde ale za našimi rodiči. Proto budeme velmi rády za jakoukoliv finanční podporu. Vaše Duklačky
Z19.jpg
celý tým v plné kráse :)

Kdo jsme?

V roce 2011 se v klubu FK DUKLA PRAHA vybudovaly týmy žen. Jedním z těchto týmů byl i tým kategorie dívek WU19. Tyto mladé slečny hrály 2. ligu dorostenek v Čechách. Vyhrávaly i prohrávaly, ale důležité bylo, že se nikdy nevzdaly. A jak se říká tak: "Kolik dáš, tolik se Ti vrátí." Tak i holky, které tvrdě trénovaly, začaly postupem času vyhrávat a vyhrávat. Na hřištích soupeřek si se předváděly jako na střelnici. Byly samozřejmě i zápasy, kdy to měly těžké, ale překážky překonaly. Společně vyhrály druhou ligu a dne 19.6.2016 si splnily cíl - postoup do 1.ligy dorostenek, nejvyšší soutěže v této kategorii u nás. Tvrdě pracovaly, dřely, věnovaly tomu spoustu času, největší odměnou se jim stal tým, který vytvořily. Partu, která spolu drží při prohře, při výhře, při bolesti i smutku. Společně si dokázaly, že s pravým přítelem po boku, není žádná cesta příliš dlouhá.
Tyto dívky trénují 4x týdně. A i když to někdy bolí nebo to je náročnější, tak to nevzdávají. Nejsou to jen dívky, kdo se podílí na všech úspěších a prožívá i neúspěšné chvíle. Jsou to ony, společně s jejich trenérem, který jim věnuje mnoho svého volného času a trpělivosti a společně tvoří fajn tým.

A teď už nás puste ke slovu...
Jsme tým plný upřímných úsměvů, přátelstí, odhodlání, důvěry, tvrdé dřiny, velkých očekávání,nekonečné touhy, obřích snů a to nejdůležitější - lásky k fotbalu. Společně jsme nezastavitelné.
las_vegas_mayors_cup.jpgtréninkové centrum v Las Vegas

Zde je odkaz: https://www.startovac.cz/projekty/dukla-las-vegas/

Co je vlastně budoucnost

22. listopadu 2016 v 21:40
Budoucnost je součástí nás všech. Budoucnost je to, co nás čeká a nemine nás všechny. Je možné, že někteří z Vás se na budoucnost dost těšíte. Nové technologie, vynálezy a způsoby, které budou lidé moci využívat, nás dělají nedočkaví. Co bychom ale měli očekávat?
.._______.....___.....___...________....___.....___...________.....______
::_______.....___.....___...________....___.....___...___....___....______
..___..........___.....___......____.......___.....___...___....___....__.....
..______......___.....___......____.......___.....___...___...___.....____..
..______......___.....___......____.......___.....___..._______.......____..
..___..........___.....___......____.......___.....___...____..____....__....
..___...........___....___......____........___....___...____...____...______
..___............_______........____........._______....____....____...______Živý sen v luxusu

16. listopadu 2016 v 23:26 Téma týdne
Téma Týdne: "Tabu"

"Ty víš kdo.."

10. listopadu 2016 v 16:24 | JB |  Básně a texty
Marně bloudím noční oblohou,
hledám mezeru mezi mraky.
Sotva už stojím na nohou,
a doufám, že to cítíš taky.

Avšak cítím, jak k zemi klesám,
ztrácím tě, rukama se snažím se zachytit.
Však později už nestačím a padám,
už jsem ztratil možnost vše napravit.

Zařvu do tmy, zařvu do mraků,
Ty víš kdo tě líbal,kdo tě držel od draků.
Ty víš kdo tě svlíkal, když ses bála soumraků.
Ty víš kdo tě léčil, když tě u srdce mrazilo,
Ty víš kdo tě chránil, když nebezpečí ti hrozilo.

Pořád mávám rukama, chtěl bych lítat,
pak se zarazím, zacítil jsem z tebe chlad.
Chci dostat se k tobě a do očí se ti dívat,
Ty víš kdo tě krmil, když jsi dostala hlad.

Vztah s kopačkou

8. listopadu 2016 v 22:17 Téma týdne
Velmy otevřený, nevšední příběh autorky o jejích zkušenostech s fotbalistama, a proč byla v tomto vztahu pokaždé nešťastná. Proč ženy sní o vztah s fotbalistou, ale proč to i nezkoušet?.

Výsledek obrázku pro vztah s černým fotbalistou

Já a nezapomenutelné okamžiky

3. listopadu 2016 v 20:40 Téma týdne
Téma týdne: Kdyby se dějiny odehrály jinak"

Někdy si říkám, že jsem tady ta poslední, která by tu měla radit.
Ale pokud někdo mluví s tvrdohlavcem, jako jsem já, většinou si tu situaci musí prožít sám, aby vůbec pochopil, co jste přesně měli na mysly.
Smějící se

slovo "Kdyby" neplatilo minule a neplatí ani teď. Šťourat se v minulosti, a říkat si, kdyby to bylo jinak, nás v životě nikam neposune... ba posune pouze, pokud se z toho poučíme. Naše republika, hlavně to naše dlouhé vedení, je ale však nepoučitelná. Neradno se říká, že se historie opakuje. ČR je sebedestruktivní podnik, vymýšlí zákony, které jsou vedené pouze proti sobě a pokouší se o sebezničení. Jako kdyby to tu nebylo.

Dnes po krátkém přejímání nad články ostatních blogerů a blogerek jsem přemýšlela, zda bych dokázala "zapálit most" a nechat minulostí za sebou. Bez váhání bych na most použila rovnou dynamit, ale co po tom?... Co z té pak minulosti mi zbyde, když nebudu moci dostat se na druhý břeh..? "Jistě, nejdříve ten most musím přejít, než ho hodím do luftu, abych se dostala na druhou stranu" .. ale jsem žena, bohužel, přemýšlející, melancho-cholerická osobnost, která si občas musí přelistovat archiv, udělat inventuru, aby mohla popřemýšlet, protože v jejím životě není nikdo, kdo by jí podporovat v tom, co cítí a chce. Mám jednoho spojence do boje proti melachólie a nostaligii. V práci se mi daří, ale naopak mám krizi ve svém osobním životě.. jak někteří se mi ptají, proč nejsem šťastná.. "Jsi volná, můžeš dělat co chceš"
Vždy jim odpovím, Ano jsem sice volná, ale nejsem šťastná, jsem šťastná, když nejsem volná, když jsem zavřená v kleci (vztah) a mohu se soustředit pouze na mé pocity a dávat mému vyvolenému lásku. Jsem šťastná, když se o někoho starám, když prožívám s ním těžké časy a když ho mohu podporovat. Jsem šťastná, protože nejsem sama a on mně učí jak milovat a nezakrývat své pocity. Jelikož jsem byla v životě "vlkem", neumím vyjádřit své pocity a potřebuju čas, abych našla klíč pro otevření svého srdce. Jsem šťastná, když on mně učí být šťastnou, protože v životě jsem ten pocit nikdy necítila.
"Kdybych bývala byla otevřená a říkala, co cítím..., kdyby on zvedl ten pitomý telefon,..." minulost těžko změníme... DÍKY bohu za to, protože jen tak zjistíme, že pokud jsme udělali jakkoukoli chybu, nechceme jí opakovat.. a pokud ji neustále opakujete, pak už jste pouhý hlupák. Nelze udělat stejnou chybu a nazívat jí chybou.


Facebook a média - závislé zlo

1. listopadu 2016 v 21:44
Výsledek obrázku pro facebook zlo

Představte si svět bez sociální sítě. Představte si svět vůbec bez nějakého internetového spojení. Dokázali byste přežít?

Facebook, instagram, Twitter,... sleduje je miliony lidí. Na sociálních sítích jsou i samozřejmě pozitivní věci... ale když ho sledujete až příliš často a příliš dlouho, začnete spíše sledovat jen negativum a vypěstujete si závislost. Sledováním příspěvků svých přátelů způsobuje, že v sobě vytvoříte pocit, že vaší přátelé mají úžasný život, zatímco vy se topíte neustavičně v problémech.