CHCETE VLOŽIT SVOU REKLAMU? PROSÍM ZDE

Jsem jaká jsem a jsem za to ráda

27. prosince 2016 v 10:01 | JB |  Téma týdne
Drtina většina z nás chtějí, změnit svou minulost, změnit své rozhodnutí a neudělat žádnou chybu. Ale co potom?!. Byla by chyba změnit minulost a nechybovat. Čím bychom byly? Myslíte si, že dokonalí?... CHYBA! Byly bychom hloupí a tupí. Mohli bychom se chvástat, že jsme v životě nikdy neudělali chybu, že jsme dokonalí, ale k čemu pak přísloví: Chybama se člověk učí.
Co bychom pak dokázali vyřešit bez zkušeností, jenž nám život přinesl?. Hodně na blogu čtu, kdybych se tenkrát rozhodl jinak,... bla bla bla.... Život by byl lehký, protekl by nám mezi prsty a všichni bychom byli boháči. Občas lituji lidi, kteří jsou zakomplexovaní tím, že se nedokáží vyrovnat a jsou na své chyby fixovaní tak, že je nemůžete odlepit ani ředidlem.
I já bych si to přála, i všechno zlé je pro něco dobré a jen, že své chyby opakujeme je naše volba.


Kdybych se rozhodl, kdyby se to stalo jinak, kdyby se on/ona zachoval/a správně a jinak...
Chápu, že vlastníci blogů jsou většinou -náctiletí školáci nebo středoškoláci, kteří ještě mají nárok být roztomile naivní, ale kdyby neexistovalo nikdy a existovat nebude. Časem na to příjdete, že i takovéto zkušenosti Vám v životě pomohou.
Kolik já nasekala v životě chyb, které mně štvaly a které mne nesmírně bolely a bolí dodnes. Kolik slov a vět nebylo vyřčeno, a které již nebudu mít možnost dotyčné osobě říct.
Jsem silná osobnost, která i přes to, jak moc jí to vevnitř svírá a drtí žaludek, otočí a hledí do předu. Chci být šťastná, vyhlašuji štvanici za štěstím a honím se za tím ve víře, že jí jednou chytím. Bez chyb jí ale nikdy nechytnu a vím proč. Bez zažitých zkušeností se totiž nevyvaruji chyb, které mně na mé cestě skříží cestu a které díky předešlých nebudu moci překonat.
Zkusím nějaké přirovnání.
Představte si, že sedíte na hřbetě hřebce a soutěžíte v parkouru, překážky, jenž jsou umístěny ve vaší dráze jsou překážkami a problémy ve vašem životě. Jelikož jste nikdy takovéhle soutěže neabsolvovali a ještě nikdy jste neseděli v sedle na koni, musíte se nejdříve zbatolit a zvyknout si na pohyb koně a jeho řízení. Rozeběhnete se po dráze a vaše životní závod začíná. Přeskakujete překážky a snažíte se laďku neschodit, ale jelikož se teprve učíte, je jasné, že nějaké laďky přece jenom schodíte. Schazujete jednu po druhé, ale jak dospíváte a získáváte zkušenosti už jich schazujete čím dál tím míň. Až když už jste zkušenější a poučení z předešlých chyb, sebevědomě skáčete přes překážky, aniž by laďka spadla a pokud-li se objeví něco nového a laďka je o něco výš, rozmýšlíte se a vedete koně co nejpřesněji.
Snadno při neopatrném a riskantním jednání laďku schodíme na zem a pokud se nepoučíme, laďka nám bude padat pořád.

To, že jsem chybovala ze mně nedělá hlupáka, nejsem robot, který umí vše vypočítat, přepočítat a odhadovat rizika a poradí: téhle zkušenosti se vyvarovat a raději to obejít. Jsem člověk a pro mně kdyby neexistuje. Byla jsem vychována přijmnout jakkoukoliv zkušenost, která mně potká a být za své činy a chyby zodpovědná. Má maminka, která na nás dvě, byla už od mého narození sama, nás vychovala dobře. Neměla na nás dost času, ale i přes to, že jsem byla protivné dítě, věčně jsem řvala, jak mně nikdo nemá rád a s problémy jsem se moc nesvěřovala, jsem správně vychovaný melancholik s trochou cholerické povahy.
Mnohokrát spadnete na držku, než zjistíte, že koně musíte dát do cvalu nebo do klusu, abyste překážku přeskočili. Já už si namlela mockrát. Pamatujte, nejste jediní, kdo řeší problémy, každý je má. Pokud si nevíte rady, vždy je ve vašem okolí někdo, kdo vám jistě rád napoví.
Já i když jsem povahově vlkem samotář a nerad otravuje ostatní se svýma problémama, také jsem se parkrát musela nechat poradit od zkušených. Své problémy ale raději řeším sama, i když vím, že to není zrovna to správné, ale mám svou hlavu a i kdyby mi radili tucet zkušených lidí, udělám to podle sebe. A mohu zatím zaťukat, že i přes problémy, ze kterých jsem se vylízala mi nic nechybí a mám se dobře. Řešila jsem své problémy vždy sama a řešení jsem vždy nalezla ve svých chyb a zkušeností, které mám. Problémy nemám ráda, nerada je řeším a nerada je dělám, ale za co by můj život pak stál?, cenili bychom si ho pak?, byl by pro nás život bez problémů a chybování nějak cenný?. Chyby a problémy jsou kořením života.

Přestaňte být závislí na chyby z minulosti a řešte jimi své rozhodnutí, které na vás teprve čekají.
Přeji vám tím šťastný nový rok a úspěšný rok 2017, ať se vám daří vyřešit všechny své problémy a naučit se novým věcem. Abyste byly otevření novým zkušenostem a mohli být tak vzorem pro nastupující generaci.

PF 2017

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. prosince 2016 v 11:13 | Reagovat

Ano, nikdo v životě není neomylný. Nemá cenu se zabývat tím co bylo, ale důležité je si z toho něco vzít :-)

2 katerina katerina | 27. prosince 2016 v 12:41 | Reagovat

Hezký blog. Souhlasím s tebou, nesnáším lidi, kteří brečí nad tím, že život není fér. Jaký si tu uděláš, takové to máš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama