CHCETE VLOŽIT SVOU REKLAMU? PROSÍM ZDE

Vánoční sobota

22. prosince 2016 v 18:42 | JB
Už udeřil nám mráz,
A vánoce jsou tu zas.
Přeji Vám vše příjemné,
Ať vánoce jsou nádherné.

Ať do našich srdcí proniká radost,
A nejste venku zmrzlí na kost.
Veselé a příjemné vánoce,
které tu jsou jen jednou v roce.

Tak zase po roce na mne přišla ta pravá nálada vánoc. Možná si připadám, že jsem jediná, kdo nechápe dnešní společnost, která se nechává tak strhnout vánoční zběsilostí, a která se s pesimistickým naladěním stresuje nakupování vánočních dárků, u kterých doufají v radost obdarované osoby. Rodinu nemám, tudíž usuzuji, že byste mne zaplavili spoustou názorů, že ještě nevím, co takové svátky znamenají pro ty, kteří musí šílet nad tím, co pořídí pro tchána, tchýni, děti jejich dětí a dětem dětí jejich dětí, prababičkách a pradědečkům a prarodičům .. atd.


Zřejmě máte pravdu a takový chaos mne možná jednou bude čekat také. Každé vánoce scháním dárky na poslední chvíli a vždy to stihnu!, ale letos jsem se rozhodla, že je rozhodně balit nebudu a ušetřím přírodu pár balících papírů. Rozhodla jsem se, že si letos budu chtít vánoce užít. Při pohledu na vánoce předešlé a rok předešlý, nebyl tento rok o dost lepší. Spíše horší.
Úplně poprvé bude má babička slavit vánoce pouze se mnou, dědeček, který nám moc chybí letos zemřel a já, i když jsem si z celého srdce přála si vánoce poprvé užít i se svým přítelem, nakonec budu i já bez něj, rozešli jsme se. Což mně mrzí a nejvíce mně rozčiluje, že si to dávám za vinu já, i když bych správně neměla, jelikož na mne leží pouze malá část, proč se to vůbec stalo.
Nebudu ale teď řešit něco neřešitelného, co řeším už půl roku a stále nejsem z toho šoku úplně venku.
Tenhle rok byla totální katastrofa, doufám, že vánoce se letos podaří.

S mým smyslem pro tichý humor to určitě letos půjde.
Budu se snažit alespoň trochu usmívat, abych nikomu vánoce nepokazila. Budeme s babičkou sedět u televize, dívat se na pohádky a bavit se, jaký příšerný rok to letos byl. Určitě dojde i na to, jak moc rád by náš dědeček trávil letošní vánoce s námi. Babička s dědečkem byly spolu šťastně manželé přes 60 let. Je těžké si zvykat na to, že je nyní sama.
Vyprávěla mi - jednou někdo zazvonil u dveří a ona automaticky dědovi nařídila: Dědo, běž otevřít!. Čekala jsem na odpověď, ale nikdo se neozval. Pak mi teprve došlo, že dědeček tam není a úplně mi to vystřelilo slzy do očí.

Vánoce jsem od malinka milovala, teď je mám spíše ráda. Od té doby, co jsem se před 5 lety osamostatnila a před 2 rokama doslova utekla do Prahy, prostě kvůli práci, slavíme vánoce v běhu. Nevím, jak zvládnu spořádat tolik kg bramborového salátu a kuřecích řízků. Už od malinka jsme nepěstovali zálibu zabíjení vánočního kapra, házení bačkory, pouštění skořápek na vodu, rozkrajování jablek, nebo jiných zvyklostech. Otec je na ryby alergický a já nesnáším rybí kosti. Rybu sním pouze vykostěnou a né kapří. Hou, hou, hou.


Přeji veselé a klidné vánoce, ať byl jaký byl rok 2016

Související obrázek
Možná, že mi ten úsměv přes celé vánoce nevydrží

JB
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 26. prosince 2016 v 18:19 | Reagovat

Doufám, že jsi si Vánoce užila, u nás bohužel ani na ten Štědrý den sníh nenapadl - pro změnu pršelo...
Ale i tak byla ve vzduchu cítit vánoční atmosféra.
Já letos také sháněla dárky na poslední chvíli, především pro přátele a rodinu, ale nijak jsem se nestresovala, i když byly všude neskutečné davy, což mě velice často přivádí do úzkosti...

Myslím, že tyto svátky lze prožít naprosto v klidu, jaké si je člověk udělá, takové je má..

Přeji ti krásný zbytek svátků a hodně štěstí a lásky v novém roce!! :)

2 stuprum stuprum | Web | 26. prosince 2016 v 19:36 | Reagovat

Štastní manželé, to je milá rarita. :)

3 JB JB | Web | 27. prosince 2016 v 11:03 | Reagovat

Tohle se už málokdy vidí :) je to vzácné. Dnes se lidé rozchází i kvůli maličkostí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama