CHCETE VLOŽIT SVOU REKLAMU? PROSÍM ZDE

Leden 2017

Jsem dokonalý melancholik

Dnes v 11:41 | JB |  Já a mé druhé já
O melancholicích se říká, že to jsou osoby, kteří často padají do depresí a jsou nostalgičtí.

Potýkám se s tím už celý svůj život, a někdy mi má melancholická povaha vleze i tam, kam nemá, jednou, když jsme jednou byly na návštěvě u naší tety a má sestra přijela i se svým přítelem, možná jsem i trochu žárlila nebo mi bylo moc smutno, že jsem pořád na ocet, ale sotva na mně začali mluvit, musela jsem odejít, citlivka!. Stačí mi jen málo k tomu, abych spadla do deprese a bohužel melancholici jsou tací, co tu depresi snad i vyhledávají, i přes to, že nechtějí být nešťastní. Přitom by stačilo vyjít si někam s přáteli a pročistit si hlavu.

Nevím, jak dlouho to ještě vydržím

Čtvrtek v 13:14 | JB |  Téma týdne
Včerejší den, dopadl katastrofálně.
Měla jsem "rande", ale rozchod s předešlým snáším hodně špatně a už nevím, co mám dělat. Nikdy by mne ani v sebemenším nenapadlo, v jaké situaci se ocitnu. Bývalý mně dohodil svému nejlepšímu kamarádovi, který se ničeho nestyděl.

Nová krev...

Středa v 15:29 | JB |  Téma týdne
Sny... pohádky.. lůzy...
Nejsem robot ani detektor lži, udělala jsem spoustu chyb v životě a ještě jich pár udělám. Svých chyb lituji, ale neměnila bych je. Díky nim jsem teď tím, co jsem,... silnou a sebevědomou osobností. Určitě jsem moho lidem ublížila také, o tom snad ani nepochybuji.

The Roar for my happiness

10. ledna 2017 v 11:02 | JB |  Téma týdne

Dream about my happiness,
The roar to the skies.
Out from the darkness,
I believed your lies.
(I) move on, (I) move on.
From: JB
__________________________
Venku bílo,
venku mráz.
Vše co zbylo,
nenávist v nás.
ve svalech sílu,
v srdci žal.
a to bez ohledu,
ubližoval.

v očích slzy,
neskrotný pláč.
konec brzy,
citový hráč.
srdce napadrti,
samotou smířená.
žalem nadosmrti
zlomená.

hodné srdce,
krásná tvář.
lásce zrádce
citem lhář.
pěkné svaly,
krásné tělo.
věkem mladý,
nevadilo.
__________________________
Dream about my happiness,
The roar to the skies.
Out from the darkness,
I believed your lies.
(I) move on, (I) move on.
From: JB

Novoroční předsevzetí

9. ledna 2017 v 11:26 | JB
Po roce na nový rok, zažíváme znovu teplotní skok... ale abych zase něco nepřehnala. Lidé si často vytvářejí novoroční předsevzetí. Já na to nikdy nebyla a bylo mi to vždycky nějak jedno, protože věřím, že když člověk doopravdy něco chce, začne pro to pracovat, dokud mu to vůle dovolí.

Jak poznat, že si se mnou jen hraje?

4. ledna 2017 v 14:41 | JB |  Muži jsou z Marzu a ženy z Venuše
Stává se vám dost často, že občas nechápete svůj protějšek a hádáte se kvůli každé prkotině?.
Hledání pravého partnera je jako hledání jehly v kupce sena, při kterém musíme projít mnoha trápením. Nemyslete si, každý to tak jednoduchý nemá a co se týká vztahů, jsou to ta nejsložitější a nejnáročnější problématika na světě, o které se vždy a všude píše a vždy bude...

Reklama

3. ledna 2017 v 11:58 | JB |  Reklama
Prosím, pokud budete chtít zviditelnit svůj blog, nebo přidat svou reklamu, pište to do komentářů pod tímto příspěvkem a necpěte to do článků.
DĚKUJI :)

IV. Kapitola

3. ledna 2017 v 11:45 | JB |  DIDIER: tygří bojovnice
IV, KAPITOLA
___________________________________________________________________________________


Otevřela oči. Byla stále na tom strašném místě a lidí jako by spíše přibilo. V hlavě si už vytvářela představu o tom, jak se plíží ke stánku plného obloženého masem a vezme si jednu z těch velkých kotlet, co má obchodník vystavenou blízko prázdného sudu od vína. Sud by mohla dobře využít... Její přemýšlení vyrušil nečekaně cizinec, který si sedl hned vedle ní.
"Ahoj" zašeptal tiše aniž by se Didier ohlédla, ale hlas jí někoho připomínal.
"Tak jsem tě našel, Didier" pokračoval, ač viděl, jak se pevně soustřeďuje na stánek s masem. Stále ale neodpovídala, a tak se cizinec přisedl o něco blíže "Cožpak ty mně nepoznáváš? to jsem já, Filip"
Její oči se jen pohledem mihli na Filipa. Sama Didier nevěděla, zda ho stále miluje, nebo ho nenávidí. Zda ho soudit za to, co se rodičům stalo, že jí tenkrát oslovil a že se jí líbí, nebo zda je naštvaná sama na sebe, že si s ním vůbec něco začala, odešla s ním, a tím zapoměla na vědro s vodou, takhle rozpolcená ještě nebyla.
"Ahoj" dostala škubeně ze sebe.
"Hledal jsem tě" usmál se Filip "Po celým tomhle velkým městě".
"Našel jsi mně. Gratuluji" odsekla Didier a pořád hleděla dopředu.
Filipa odpověď překvapila, nikdy se k němu nechovala odtažitě, spíš až moc se na něj dříve lepila, jako by na ní působil jako magnet. Vždy mu podléhala, ale on se snažil toho nevyužívat.
"Jsi na mně naštvaná?!" úsměv se mu vytratil z obličeje "Aha, takže chceš říct, hledal jsem tě zbytečně a zbytečně jsem měl o tebe starost"
Až teprve teď se na něj Didier konečně pořádně podívala. Nebyl tak vyzáblí jako ostatní, všechny ty svaly stále měl, byl čistější a pořád se o sebe pečuje. Didier to k němu opět začalo silně přitahovat, až začala litovat, že se k němu vůbec tak chová, dokonce byla už i snadněji ochotná mu to všechno prominout. Didier věděla o své naivitě, ale když je s Filipem, jako by se ta naivita ještě zdvojnásobila. Vždy když se neviděli, v duchu si nadávala, proč taková je a jak to bude jiné až se setkají znova, jak mu všechno vyčte a nekompromisně vpálí mezi oči, ale když už možnost příjde, nemá odvahu ani sílu řešit nic, a tak se opět neodváží si s ním promluvit, co vlastně chce a jaké má úmysly. Chce s ním být každou minutu i sekundu.
"Jsem v pořádku, omlouvám se" sevřela rychle jeho dlaň do svých rukou.
Filip dostal možnost si jí pořádně prohlídnout. Byla vyzáblá a měla na sobě oblečení ve kterých jí viděl naposledy. Nikdy ji v takovém stavu neviděl, Rty měla popraskané, vlasy špinavé a řídké, žebra vystouplá a hubená, že by se možná protáhla i klíčovou dírkou.
Usmál se na ní, aby si snad nemyslela, že si jí prohlíží a nedej bože kritizuje jak vypadá.
Uhla pohledem zpět na tržiště, milovala ho, ale bála se. Chtěla by ho brát jako dobrého přítele, bála se neočekávané reakce, nebylo to jako před tím, kdy nemusela mít z ničeho žádné obavy a nebyla tak zmatená jako teď. Bála se, že pokud to zjistí, ztratí jediného přítele, kterého měla.
Pomyslela si "Filipe, kéž bych ti mohla říct úplně všechno, aniž bych ti ublížila".
"Kde jsi vlastně celou dobu byla?" roztrhl jí Filip v rozjímání.
Didier na něho pohlédla. Její zeleno-hnědýma krásnýma očima Filipa vždy očarovala, tak, že Filip nedokázal uhnout pohledem a stále úžasl nad její krásou. I přes to, že byla v takovém stavu, její krása nepominula a stále ho překvapovala.
"Didier, pojď se mnou" nabídnul jí.
Didier váhala.
"Mohla bys být u nás, matka tě moc dobře zná" přemlouval jí.
Didier znala jeho matku už od dětství, když s Filipem chodívala do zdejšího kostela na bohoslužby, vždycky se s její matkou dali do řeči. Tak dobře si rozuměli, že spolu mohli trávit celý den a pořád by si měli o čem povídat, ona byla ještě docela malá a styděla se, schovávala se za matkou, zatím co on žádný stydlín nebyl, byl komunikativní a rád si povídal. Z dětství si toho moc už nepamatovala, ale parkrát si zavzpomínala, jak malý Filípek byl zvědaví a začal Didier honit kolem jejich rodičů a ona se smála. Ale vždy se pak schovala za matkou.
Při téhle vzpomínce se Didier opět ušklíbla, až spatřila ve Filipově tváři zmatení.
"Promiń, nemohu, ráda bych tvou matku opět viděla, ale nemohu k ní přijít, co by si pomyslela, kdyby mně takhle viděla?!".
Filip se tomu zasmál "Kašli na to, ráda tě uvidí".
Filip byl celkem pobaven, nikdy by ho nenapadlo, že teď Didier bude přemýšlet nad tím, jak bude vypadat. Vždyť jí nebere nikam do společnosti, chce jí pomoct se dostat zpátky na nohy a aby byla zase taková jak jí od dětství znal. Musel jí pomoct, mnohokrat ona pomohla jemu, bylo by nezdvořilé jí to teď neoplatit.
"Opravdu, myslím to vážně, pojď se mnou, rád ti pomohu" přesvědčoval jí a Didier se konečně usmála.


Všechno neštěstí do nového roku

2. ledna 2017 v 16:54 | JB |  Téma týdne
Téma týdne: "Slyšíš ten zvuk?"
****
SAMOZŘEJMĚ VŠECHNO JEN NEJ V NOVÉM ROCE
Nezní to zrovna moc optimisticky, každý rok si přejem navzájem všechno nejlepší, štěstí, zdráví, krásy a lásky, ale je větší pravděpodobnost, že z velkého štěstí se vyklube obrovský neštěstí, láska se promění v nenávist a krása v šeredu, původně jsem chtěla využít jiného označení. Ale jak to v mém životě pravidlem bývá, rok od roku to všechno jde tak nějak do pr.. háje, slušně řečeno.